Zadbaj o dobry sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny

Bez wątpienia w sytuacji, gdy ulegamy wypadkowi zmienia się wiele i to zwykle w mgnieniu oka. Po wypadku będziemy potrzebowali odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, a także spotkań z rehabilitantami, którzy spróbują nas dzięki zdobyczom nauki i swoim umiejętnościom postawić na nogi i doprowadzić do stanu sprzed wypadku. Zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z wypadkami komunikacyjnymi, musimy często używać elementów ochronnych takich jak kołnierze ortopedyczne czy też ortezy.

Ważne jest to aby znaleźć dobry sklep ortopedyczny w okolicy. Na podkarpaciu i w miejscowości Mielec na pewno sklep REHA-MED oferuje doświadczenie, wsparcie i dobór sprzętu.

Sklep Ortopedyczno-Rehabilitacyjny REHA-MED
ul. Dworcowa 4/19, 39-300 Mielec (C.H. Pasaż , przyziemie – od strony wiaduktu)
Telefon1: +48 888 430 696

To proste przedmioty, które jednak są w stanie czynić cuda, stabilizując naszą postawę, sprawiając że nasz stan się nie pogorszy. Noszenie odpowiedni czas kołnierza ortopedycznego pozwala nam na to, by szybciej wrócić do normalnej dla nas sprawności. Urazy ortopedyczne często wymagają niestety również długotrwałej rehabilitacji, a jeżeli są naprawdę poważne, właściwy powrót do zdrowia może zająć nam wiele czasu. Dobrze dobrane jednak rozwiązania takie jak kołnierze usztywniające (np. kark) pozwalają na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na powrót do zdrowia.

Nie wolno lekceważyć objawów!

Nie powinniśmy lekceważyć żadnych objawów świadczących o problemach z naszym ciałem po wypadku. To moment, w którym należy dmuchać na zimne i wszelkie dolegliwości, które się pojawiają należy koniecznie zgłosić lekarzowi, który na pewno pokieruje nas do dalszej diagnostyki i oczywiście również leczenia w razie takiej konieczności. Dzisiejsza ortopedia zna doskonałe rozwiązania na większość dolegliwości, które zwykle pojawiają się właśnie po wypadkach.