Geodezja i kartografia

Geodezja, to dość specyficzna nauka, dziedzina biznesu, która zajmuje się pracą w terenie, pomiarami, ustalaniem wyglądu regionu. Jest to nauka dedykowana specjalistom, klientom specyficznym, budującym domy, planującym zagospodarowanie terenu. Usługi geodezyjne, to oczywiście nie tylko tworzenie map, to dużo szerszy zakres usług, jaki znajdziemy w opisach na stronach internetowych firm. Jedną z bardziej znanych firm jest firma geodezyjna PW Geodezja z Mielca która obsługuje firmy, instytucje i klientów indywidualnych.

Czym zajmuje się profesjonalny geodeta?

Usługi geodezyjne możemy podzielić na prywatne i publiczne. Wśród nich możemy wymienić tworzenie map do celów projektowych, regulacje stanów prawnych nieruchomości, inwentaryzacje powykonawcze, podziały nieruchomości a także wytyczanie budynków i sieci uzbrojenia terenu. Profesjonalna geodezja MielecJednym z popularniejszych jest podział nieruchomości. Kiedy dzielimy działki? Najczęściej wtedy, kiedy chcemy odsprzedać, powiększyć inną działkę, wydzielić obszar, jako budowlany albo rolny. Co więcej, podział również może odbywać się w nieruchomościach zabudowanych. Cały proces zaczyna się od wizyty inwestora i geodety oraz badania, czy w danym miejscu jest w ogóle możliwy podział. Oczywiście cały proces wymaga pewnej dokumentacji, ale tym zajmuje się już wyspecjalizowany geodeta.

Niektóre firmy zajmujące się realizację usług geodezyjnych przeważnie realizują różnego rodzaju pomiary lub mapy do celów projektowych ale mają w swojej ofercie także usługi dodatkowe. Jako jedne z nich możemy wymienić gleboznawstwo, skanowanie laserowe, klasyfikacje gruntów, geodezyjną obsługę budowy i wiele innych. Często ludzie pytają po co potrzebny jest geodeta i co robi? Przede wszystkim musi być dobry! W zależności od potrzeb i oczekiwań, trzeba znaleźć taką firmę, która ma bogatą ofertę a przy tym spore doświadczenie.

Firma geodezyjna PW Geodezja z Mielca

Firma z bogatym doświadczeniem to z pewnością firma geodezyjna PW Geodezja – geodeta Piotr Wolanin z miasta Mielec prowadzona przez doświadczonego i znanego w regionie geodetę mgr inż. Piotra Wolanina.

PW Geodezja – geodeta Piotr Wolanin
39-300 Mielec, ul. Jadernych 7
Telefon do biura geodezji PW Geodezja z Mielca: +48 503 044 845

To doskonale znane biuro geodezyjne obsługuje nie tylko zlecenia indywidualne od ludności związane przeważnie z budownictwem jednorodzinnym lub potrzebami podziałów działek, nieruchomości ale również działa jako podwykonawca. Firma brała udział w wielu projektach związanych z wykonawstwem obiektów, hal i innych konstrukcji. Firma oferuje usługi w zakresie geodezji prawnej a także pomiary różnego rodzaju. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe usługi w takich dziedzinach jak pomiary realizacyjne oraz sytuacyjno-wysokościowe.

Poniżej prezentujemy lokalizację firmy oraz dokładną mapę dojazdową, w której znajduje się biuro firmy PW Geodezja:

Najpierw potrzebny będzie dobry beton na budowę

Jeżeli zdecydowali sie Państwo na budowę to pierwszy etap przed Wami. Jak już mamy sprawy papierkowe za sobą oraz geodetę, to teraz będzie potrzebny dobry beton i betoniarnia. Fundament bo o tym mowa jest pierwszym etapem każdej budowy.

Dlatego warto sprawdzić profesjonalne firmy takie jak BETOMEX ze Staszowa w celu wyboru taniego i dobrego betonu.