Hybrydy, ekologia i filtry DPF, FAP, GPF i SCR

Nowoczesne rozwiązania technologii hybrydowej czyli ekologia w samochodach

Pojawienie się na rynku samochodów hybrydowych sprawiło, że pojawił się cień szansy na zniwelowanie zagrożeń dla środowiska, jakie niesie ze sobą rozwój transportu drogowego. Wysoka emisja spalin, zanieczyszczenie powietrza, wpływ spalanego paliwa na środowisko to główne przyczyny podjęcia działań mających na celu stworzenie pojazdu, który będzie bardziej eko. Udało się. W samochodach spalinowych, które zasilane są tylko paliwem częściowo temat ekologii jest realizowany. W pełni oczywiście póki co się nie da ale katalizatory czy filtry DPF FAP to jedno z rozwiązań. Przechwytują substancje szkodliwe. Jednak totalną redukcję tego problemu zapewnia nam elektryczność w pojazdach, jako źródło napędu.

Samochody hybrydowe mają szansę ograniczyć emisję spalin i zapewnić lepsze warunki do życia nam i kolejnym pokoleniom. Choć samochody wciąż charakteryzują się dużą wyższą ceną od tradycyjnych budzą żywe zainteresowanie i zyskują coraz większą popularność.

Ograniczenie emisji spalin? Teraz to możliwe!

Nie tylko dla klientów z Mielca, również obsługujemy klientów z lokalizacji: Przemyśl, Krosno, Połaniec, Tarnobrzeg, Tarnów, Dębica, Sandomierz, Kolbuszowa, Szczucin, Nowa Dęba, Stalowa Wola, Radomyśl Wielki, Przecław, Padew Narodowa, Rzeszów, Sanok, Jasło, Jarosław możliwa wysyłka!

Samochody wyposażone w technologię hybrydową są dużo bardziej bezpieczne dla środowiska niż auta z tradycyjnym napędem. Ekologiczne, innowacyjne rozwiązania polegają na zastosowaniu w samochodach nowoczesnych i skutecznych katalizatorów oraz filtrów cząstek stałych. Silniki hybrydowe ograniczają emisję spalin, zmniejszają zużycie paliwa i są bardziej ekologiczne od swoich poprzedników – aut starej generacji.

Silniki spalinowe też dążą do eko

Regeneracja katalizatorów i filtrówMoże to wydawać się dziwne, ale samochody i silniki spalinowe też stosują różnego rodzaju rozwiązania wspomagające ekologię. Na przykład filtry cząstek stałych zwane i znane także jako filtry DPF lub filtry FAP (w zależności od kraju) to idealne rozwiązanie. W filtrze a raczej wewnątrz jego wkładu następuje wypalanie związków, które jako toksyczne mogłyby wydostać się do atmosfery. W wyniku tego wewnątrz wkładu filtra DPF lub FAP gromadzi się sadza. W trakcie eksploatacji sadza zatyka powoli przepływy i po jakimś czasie otrzymujemy informację (na desce rozdzielczej), że nasz filtr cząstek stałych nie posiada dostatecznego przepływu spalin. No cóż dla wielu osób to straszna informacja.

Regeneracja katalizatorów SCR oraz DPF, GPF, FAP

Dla tych, którzy jednak znają się na rzeczy – istnieje regeneracja filtrów DPF która w zupełności eliminuje w.w problem. W następstwie czyszczenia strumieniem wody w obiegu zamkniętym z dodatkiem środka rozpuszczającego sadzę następuje czyszczenie FAP i DPF. Ta sama technologia to również regeneracja katalizatorów. Sprawdzona technologia, która posiada wiele zalet w stosunku do innych stosowanych sposobów na czyszczenie. Wśród firm, które posiadają takie rozwiązania istnieje firma Turbo-Elmar s.c. – profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów która posiada profesjonalne urządzenie i technologię FCM do czyszczenia filtrów i katalizatorów. Doskonale znani na rynku lokalnym i ogólnopolskim oferują usługi w zakresie detal i hurt na czyszczenie podzespołów układu wydechowego.

Turbo-Elmar s.c. – profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów
ul. Polna 3 , 39-300 Mielec

Telefon: +48 609 141 806 lub +48 665 187 734

Istnieje możliwość wysyłki części albo regeneracja na miejscu. Dokładna lokalizacja firmy na mapie poniżej:

Turbosprężarki czyli większa moc

Nie tylko elementy układu wydechowego. Turbosprężarki również spowodowały zmniejszenie emisji gdyż przy tym samym zużyciu paliwa zwiększyły moc silników spalinowych. Bez wątpienia zasługują one również na miano ekologicznych rozwiązań z branży motoryzacyjnej.