Turbosprężarki i ich eksploatacja

Turbosprężarka to większa moc czy większy problem?

O pozytywnych i negatywnych skutkach używania turbosprężarki samochodowej

Turbina oraz sprężarka tworzą turbosprężarkę, maszynę wirnikową. To właśnie dzięki niej silnik dostaje tak zwanego kopa. Bez turbosprężarek kierowcy samochodów typu diesel zupełnie nie wyobrażają sobie swoich pojazdów. Obecnie to nie tylko znany doskonale turbodiesel, to również turbo benzyna. Coraz większa część branży korzysta z turbo-doładowania. Dzięki różnym technologiom rozwija się tak bardzo transport krajowy  transport międzynarodowy. Pomijając pojedyncze turbosprężarki w pojazdach, które doskonale każdy z nas kojarzy i zna obecnie stosuje się także technologię bi-turbo oraz tri-turbo.

Z innej beczki – regeneracja turbin Sandomierz, Tarnobrzeg oraz Stalowa Wola

Dla wszystkich Państwa, którzy zlokalizowani są blisko Mielca oferujemy turbosprężarki Przemyśl, Kolbuszowa, Stalowa Wola, Radomyśl Wielki, Szczucin,  Padew Narodowa, Połaniec, Rzeszów, Tarnów, Dębica, Krosno, Sandomierz, Sanok, Jasło, Jarosław, Nowa Dęba, Tarnobrzeg, Przecław. Oczywiście dla dalszych lokalizacji możliwa wysyłka!

Ciąg dalszy historii turbosprężarek…

Turbo doładowanie znalazło swoich zwolenników w każdej branży, samochodowej, lotniczej i innych tam gdzie wymagana jest wysoka sprawność i doładowanie w krótkim czasie. Gdy silnik wchodzi na wyższe obroty wtedy załącza się turbina, która zasysa schłodzone powietrze i wspomaga wyrzut spalin z silnika do układu wydechowego. Zasada działania prosta a zalety doskonale wszystkim znane. Czy jednak owe turbodoładowanie posiada same zalety?

Na czym polega największa wada turbosprężarki samochodowej?

TurbosprężarkiO jej zaletach wiedzą wszyscy. Turbosprężarka ma za zadanie poprawiać sprawność silnika poprzez wykorzystanie energii gazów wydechowych. Dzięki temu podnosi moc silnika. Czy jednak nie odbywa się to bez skutków ubocznych?

No cóż, dla tych których spotkała regeneracja turbosprężarki z pewnością to jest wada, jednak trzeba wiedzieć, że regeneracja turbin przeważnie jest wynikiem nieprawidłowej eksploatacji pojazdu. Układ powietrzny i olejowy musi być czysty i sterylny, tu nie ma kompromisów. Wymiany płynów i filtrów mają odbywać się systematycznie. Każde zanieczyszczenie, które dostaje się do turbosprężarki może spowodować problem i uszkodzenie. Najczęściej to zatarcie w wyniku braku oleju lub dostania się opiłków z oleju z komory silnika do wnętrza turbiny albo uszkodzony wirnik.

Są firmy dla których regeneracja to pestka!

Na szczęście są takie firmy jak MR Radka – Magdalena Czachor Radka które zajmują się profesjonalnie naprawą. Profesjonalna i tania regeneracja turbosprężarek odbywa się w tej firmie na nowoczesnym sprzęcie. Również naprawia ona turbiny ze sterownikami i zmienną geometrią.

Adres firmy to ul. Polna 3b i 39-300 Mielec a najlepiej skontaktować się z firmą MR Radka – profesjonalna regeneracja turbin i turbosprężarki telefonicznie pod numerem 609 141 806 lub 665 187 734. Firma realizuje usługi wysyłkowo – kurierem przez DHL lub na miejscu. Jeżeli chcą Państwo osobiście oddać i odebrać turbinę z firmy poniżej znajduje się mapa z dojazdem:

Niestety silniki wyposażone w turbosprężarkę szybciej niszczeją, a podzespoły silnika ulegają szybszemu zużyciu. Zresztą, wszędzie tam gdzie jest ekonomia czy podzespoły związane z ochroną środowiska jak katalizatory do pojazdów, filtry dpf fap lub inne – zawsze będzie regeneracja. Dodatkowym minusem posiadania samochodu z turbosprężarką jest szybki wzrost temperatury czynnika roboczego, co wymaga zastosowania w układzie doładowania chłodnicy. Mimo tych wad obecnie prawie wszystkie silniki wysokoprężne są wyposażone są w turbosprężarkę i sprawdzają się skutecznie i efektywnie podnosząc moc silnika, zapewniając wzrost jego sprawności.