Transport drogowy a ekologia

Transport krajowy i międzynarodowy

Nasz świat jest coraz bardziej zanieczyszczony. Wpływa na to wiele czynników, zwłaszcza rozwój cywilizacyjny bogatych państw. Przede wszystkim tych przodujących w produkcji i eksporcie wyprodukowanych przez siebie towarów. Rozwój gospodarki jest nierozłącznie powiązany z rozwojem transportu drogowego. Dzięki niemu produkty bez problemu mogą znaleźć nowe rynki zbytu i trafić do nowych klientów na świecie.

Rozwój ten nie obywa się bez negatywnego wpływu na ekologię gdyż często fakt ten spychany jest na drugi plan. Zwłaszcza transport drogowy jest dużym zagrożeniem dla środowiska, w którym żyjemy. Silne spaliny zatruwają nie tylko powietrze, ale mają wpływ na cały ekosystem i negatywnie oddziałują na organizmy żywe. Na ludzi także. Na szczęście branża ta bardzo podąża za ekologią. Nowe normy EURO 5 czy EURO 6 restrykcyjnie obowiązują w krajach. Dzięki temu wynik jest taki, że transport rośnie ale problem z ekologią maleje.

Ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na ekologię

Transport z Polski na UkrainęCoraz większa świadomość zagrożenia jakie niesie ze sobą wysoka emisja spalin powoduje, że podejmowane są coraz częstsze działania mające na celu ograniczenie jej wpływu na ekologię i nasze środowisko. Transport drogowy obłożony został wieloma normami i restrykcjami, dzięki którym jego negatywne skutki uboczne będą minimalizowane.

W krajach Europy wschodniej czyli Ukraina oraz Mołdawia nie ma aż tak dużych restrykcji w tym zakresie. Jednak południowe relacje i transport do Macedonii lub na Węgry i do innych krajów płw. bałkańskiego to już inna kwestia. Transport Bułgaria, Rumunia oraz Grecja i kraje powiązane to doskonale znane firmom transportowym kierunki.

Firmy takie jak firma transportowa IMPET z Czermina systematycznie realizują usługi transportowe związane z przewozem towarów do i z tych krajów do Polski. Firma IMPET to transport, spedycja Grecja i nie tylko. To także magazyn logistyczny w woj. podkarpackim. Lokalizacja firmy i magazynu to Czermin 61, 39-304 Czermin. Z firmą można skontaktować się pod numerem: +48 17 774 03 42

Profesjonalny magazyn logistyczny:

W rozwiniętych krajach Europy specjalnie powołane komisje kontrolujące jakość produkowanych samochodów i ich silników oraz instytuty zajmujące się wpływem transportu drogowego na ekologię dbają o to, by ustalone normy nie zostały przekraczane. Dzięki takim normom jak EURO5 oraz EURO6 negatywne skutki transportu drogowego szybko spadają i pozwalają na lepszą ochronę środowiska. A większa dbałość o ekologię to lepsze warunki do życia.

Nowoczesne filtry cząstek stałych i katalizatory

Dzięki wprowadzeniu do układu wydechowego wszystkich pojazdów w tym samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów filtrów DPF lub FAP. W zależności od kraju pochodzenia i katalizatorów emisja spalin spadła. Odpowiednie udoskonalania w tym zakresie określają następnie wyżej opisane normy emisyjne. Podzespoły te jednak eksploatują się i docelowo powoduje to ograniczony przepływ spalin. Dlatego też przeważnie w takiej sytuacji następuje zakup nowego podzespołu. Niepotrzebnie gdyż istnieje regeneracja filtrów DPF oraz FAP. Firmy, które posiadają nowoczesny sprzęt jak Turbo-Elmar s.c. – profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów z Mielca oferują też usługi takie jak regeneracja katalizatorów. To nic innego jak specjalistyczne i profesjonalne czyszczenie. Umożliwia to dalszą eksploatację podzespołów. Sanowi to świetną alternatywę dla zakupu nowej części.