Transport drogowy a ekologia

Transport krajowy i międzynarodowy

Nasz świat jest coraz bardziej zanieczyszczony. Wpływa na to wiele czynników, zwłaszcza rozwój cywilizacyjny bogatych państw, przodujących w produkcji i eksporcie wyprodukowanych przez siebie towarów. Rozwój gospodarki jest nierozłącznie powiązany z rozwojem transportu drogowego. Dzięki niemu produkty bez problemu mogą znaleźć nowe rynki zbytu i trafić do nowych klientów. Rozwój ten nie obywa się bez negatywnego wpływu na ekologię. Zwłaszcza transport drogowy jest dużym zagrożeniem dla środowiska, w którym żyjemy. Silne spaliny zatruwają nie tylko powietrze, ale mają wpływ na cały ekosystem i negatywnie oddziałują na organizmy żywe. Na ludzi także.

Ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na ekologię

Transport z Polski na UkrainęCoraz większa świadomość zagrożenia jakie niesie ze sobą wysoka emisja spalin powoduje, że podejmowane są coraz częstsze działania mające na celu ograniczenie jej wpływu na ekologię i nasze środowisko. Transport drogowy obłożony został wieloma normami i restrykcjami, dzięki którym jego negatywne skutki uboczne będą minimalizowane.

W krajach Europy wschodniej czyli Ukraina oraz Mołdawia nie ma aż tak dużych restrykcji w tym zakresie. Jednak południowe relacje i transport do Macedonii lub na Węgry i do innych krajów płw. bałkańskiego to już inna kwestia. Transport Bułgaria, Rumunia oraz Grecja i kraje powiązane to doskonale znane firmom transportowym kierunki.

Firmy takie jak firma transportowa IMPET z Czermina systematycznie realizują usługi transportowe związane z przewozem towarów do i z tych krajów do Polski. Firma IMPET to transport, spedycja i magazyn logistyczny w woj. podkarpackim. Lokalizacja firmy i magazynu to Czermin 61, 39-304 Czermin. Z firmą można skontaktować się pod numerem: +48 17 774 03 42

Profesjonalny magazyn logistyczny:

W rozwiniętych krajach Europy specjalnie powołane komisje kontrolujące jakość produkowanych samochodów i ich silników oraz instytuty zajmujące się wpływem transportu drogowego na ekologię dbają o to, by ustalone normy nie zostały przekraczane. Dzięki takim normom jak EURO5 oraz EURO6 negatywne skutki transportu drogowego szybko spadają i pozwalają na lepszą ochronę środowiska. A większa dbałość o ekologię to lepsze warunki do życia.

Nowoczesne filtry cząstek stałych i katalizatory

Dzięki wprowadzeniu do układu wydechowego wszystkich pojazdów w tym samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów filtrów DPF lub FAP w zależności od kraju pochodzenia i katalizatorów emisja spadła. Odpowiednie udoskonalania w tym zakresie określają następnie wyżej opisane normy emisyjne. Podzespoły te jednak eksploatują się i docelowo powoduje to ograniczony przepływ spalin, dlatego też przeważnie w takiej sytuacji następuje zakup nowego podzespołu. Niepotrzebnie gdyż istnieje regeneracja filtrów DPF oraz FAP a firmy, które posiadają nowoczesny sprzęt jak Turbo-Elmar s.c. – profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów z Mielca oferują też usługi takie jak regeneracja katalizatorów. To nic innego jak specjalistyczne i profesjonalne czyszczenie.